Egiptul este cea de-a doua tara extraeuropeana in care am calcat. A fost pentru mine, de asemenea, primul meu zbor transcontinental. Mi-aduc aminte, am decolat cam pe la 10 noaptea de la Bucuresti si, vreo ..
Din cand in cand, sunt intrebat de ce nu scriu despre Statele Unite? Pai, motivul este simplu. Nu am mai calcat prin SUA de prin primavara lui 2008, iaca, se fac noua ani de atunci. Si pentru ca nu am mai mers ..
Cred ca Roma a devenit una dintre cele mai populare destinatii de citybreak. De cand cu aparitia companiilor low-cost, dar si cu competitia dintre ele, preturile la avioane au scazut, uneori, la niste ..
Zilele acestea, citesc una dintre cartile lui William Darymple – numita „From the Holly Mountain”. Este povestea fascinanta a unui voiaj efectuat de calator pe urmele calugarului bizantin Ioannis ..