Cei care ma cunosc, stiu ca sunt un soi de iepurasul Duracell. Mai ales cand eram mai tanar, “aram” locurile pe care le vizitam de dimineata pana seara pentru a descoperi locuri faine. Dar si atunci, ..
Pana acum, pana in Ladakh, cea mai inalta altitudine pe care am atins-o fusese in Tibet, la Everest Base Camp – 5250 metri. Nu, nu aveam vreun altimetru la mine, am fost de 2 ori acolo, dar de fiecare ..
Am fost intrebat de multe ori care e cea mai frumoasa tara din lume pe care am vizitat-o. Nu exista asa ceva. Nu pot sa spun ca tara X sau Y e cea mai frumoasa tara din lume. Planeta aceasta este asa de diversa ..
Acum vreun deceniu, zburam pe undeva, nu mai stiu exact unde, dar inca se mai dadeau ziare la bordul avioanelor. Cred ca era un ziar de business din Strainezia, posibil Financial Times sau ceva similar ..