Invitatul de azi nu cred ca necesita prea multe cuvinte de introducere… Este un blogger faimos de business si travel, este Raaaaaaazvaaaan Pascuuuuuuuu 🙂
Invitatul de azi nu cred ca necesita prea multe cuvinte de introducere… Este un blogger faimos de business si travel, este Raaaaaaazvaaaan Pascuuuuuuuu 🙂
De mai bine de un an sunt abonat la ofertele KLM – Air France care imi vin cu regularitate. Marea majoritate a ofertelor nu ma fac sa cad pe spate, dar oferta care mi-a venit azi este chiar buna: ..
Ei bine, ne-am acomodat cu viata de zi cu zi – avem bicicleta, nu mai stam cu orele prin supermarket uimiti de ce e pe rafturi si culmea, traversam strada doar pe verde. Ne-am occidentalizat…
Nu voi mai continua cu povestea zi dupa zi… Nu mai imi aduc nici eu aminte exact ce am facut in fiecare zi, dar imi voi cauta jurnalul (mi-am tinut un jurnal la Maastricht – la inceput tinut cu meticulozitate ..
Ehe, si se termina prima noapte dormita pe taram strain. Dormita e un soi de-a spune. Am dormit intr-o camera cu vreo 5 paturi suprapuse, iar tipul de deasupra mea s-a hatanat toata noaptea. Sa fi fost ..
Hristos a inviat !… si pentru ca tot suntem in perioada Pastelui, o sa va povestesc astazi o amintire pascala… Despre unde am petrecut Pastele in 2008 si anume in Siria ! In Siria, ma veti intreba, ..
Astazi voi simula o excursie in Portugalia, mai précis in Lisabona si in imprejurimi. Ca si in cazul celorlalte tururi simulate, am considerat ca e vorba de un cuplu. In plus, exista desigur posibilitatea ..
Ruta Europa – Asia a fascinat pe multi de-a lungul istoriei… Pe aici au trecut razboinici, de la vest la est, cum a fost Alexandru Macedon sau de la vest la est cum a fost Genghis Han. Pe aici au trecut ..
Da, stiu, e naspa rau… anul asta e cum nu se poate mai prost – din 11 zile – sarbatori legale, doar 4 vor fi realmente sarbatorite pentru ca toate celelalte pica in weekend. Si cum la noi nu e ca in majoritatea ..
Zburam pentru prima oara… Mi-a placut. Era o cursa Tarom si zburam cu un Rombac 1-11, mandria industriei socialiste romanesti. Am decolat si am aterizat dupa cateva minute la Constanta. Vreo doi-trei ..