Inceputul maratonului meu. Episod 3 – Si am ajuns la casa noastra
Written by ImperatorEhe, si se termina prima noapte dormita pe taram strain. Dormita e un soi de-a spune. Am dormit intr-o camera cu vreo 5 paturi suprapuse, iar tipul de deasupra ..
Ehe, si se termina prima noapte dormita pe taram strain. Dormita e un soi de-a spune. Am dormit intr-o camera cu vreo 5 paturi suprapuse, iar tipul de deasupra ..
Hristos a inviat !… si pentru ca tot suntem in perioada Pastelui, o sa va povestesc astazi o amintire pascala… Despre unde am petrecut Pastele in 2008 ..
Astazi voi simula o excursie in Portugalia, mai précis in Lisabona si in imprejurimi. Ca si in cazul celorlalte tururi simulate, am considerat ca e vorba ..
Ruta Europa – Asia a fascinat pe multi de-a lungul istoriei… Pe aici au trecut razboinici, de la vest la est, cum a fost Alexandru Macedon sau de la vest ..
Da, stiu, e naspa rau… anul asta e cum nu se poate mai prost – din 11 zile – sarbatori legale, doar 4 vor fi realmente sarbatorite pentru ca toate ..
Zburam pentru prima oara… Mi-a placut. Era o cursa Tarom si zburam cu un Rombac 1-11, mandria industriei socialiste romanesti. Am decolat si am aterizat ..
Multi dintre cei care imi cititi blogul m-ati intrebat – “dar tu nu muncesti, nu ai treaba, cand ai vazut 73 tari”. Am mai dat niste lamuriri cred ..
S-au cam aglomerat evenimentele… Si nu am avut timp sa scriu de toate, dar incerc sa recuperez… asa ca o sa va zic cateva cuvinte de receptia ..
In primul rand vreau sa va multumesc pentru voturi – spre marea mea surprindere, blogul meu a iesit pe locul 3, la egalitate atat cu locul 2, cat si cu locul ..
L-am cunoscut pe Razvan inainte ca el sa ma cunoasca… Normal, el a aparut pe „sticla”. Si dupa ce am vazut primul episod din Bazar, am exclamat ..